Video

E-MAIL PAZARLAMA TRENDLERİ

Insider Türkiye Direktörü Kerem Bozokluoğlu moderatörlüğünde, sektör liderleriyle e-mail pazarlama trendlerini konuştuğumuz serinin ilk konuğu COLIN’S Head of Global E-Commerce & Outlet Operations Group Deniz Göl oldu. Kendisiyle çok kanallı pazarlama kampanyalarında emailin yeri, email kanalındaki zorluklar ve daha bunlar gibi pek çok önemli konuyu tartıştığımız keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Email Webinar İçeriği

  • Deniz Göl kimdir?
  • 2021 Colin’s için nasıl başladı, nasıl devam ediyor?
  • Colin’s olarak 2021 hedefleriniz neler?
  • Çok kanallı pazarlama stratejileri hakkında düşünceleriniz neler?
  • Geleneksel pazarlama kanalları ile günümüz pazarlama kanalları arasında ne gibi farklar gözlemliyorsunuz?
  • En çok dönüşüm aldığınız kanallar hangileri?
  • E-mail marketing tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
  • Email kanalında eksik gördüğünüz yerler ve zorluklar neler? Bu zorluklarla nasıl mücadele ediyorsunuz?
  • İYS entegrasyonunuzu yaptınız mı?
  • 2021 e-ticaret tavsiyeleriniz neler?

Toplu Email Gönderimi Zararlı mıdır?

Toplu email gönderimleri genel olarak pazarlama amacıyla kullanılır. Bu pazarlama içerikleri kullanıcılarının sizden almak istedikleri içeriklerden oluşmalıdır. Bu nedenle toplu email göndermek yerine kullanıcılarınızı ilgi alanlarına göre segmentlere ayırarak daha fazla ilgi çekebilirsiniz. Bu da zararlı olan SPAM durumunu ortadan kaldıracaktır.

Gmail den toplu mail gönderebilir miyim?

Gmail veya Microsoft gibi email gönderme platformaları toplu mail göndermek için yapılmamışlardır. Gönderi listesi yönetimi veya pazarlama içerikli maillerinizi yönetmeniz Gmail gibi platformlar yerine Email göndermek için çalışan Mailchimp veya Insider gibi ürünler tarafından gönderilmelidir.

İleti Yönetim Sistemi nedir?

İleti Yönetim Sistemi, Hizmet Sağlayıcılar’ın aramamesaj ve e-posta yoluyla ticari elektronik ileti göndermek için alıcılardan aldıkları onayları saklayıp yönetebilmesine, alıcıların ise onay ve ret hakkını kullanabilmesine, ticari elektronik ileti şikâyetlerini iletebilmesine ve yönetilebilmesine imkân tanıyan, güvenlik standartlarına sahip ulusal güvenli veri tabanı sistemidir.

IYS için Hizmet Sağlayıcı kimdir?

Telefon, çağrı merkezi, otomatik arama makinesi, akıllı ses kaydedici sistem, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla veri, ses ve görüntü içerikli ileti gönderimi yapan gerçek veya tüzel kişilere Hizmet Sağlayıcı denir.

İleti Yönetim Sistemi'nin getirdiği çözümler nelerdir?

İleti Yönetim Sistemi’yle birlikte:
• Hangi Hizmet Sağlayıcı’ya ne zaman, nerede, hangi iletişim kanalı için izin verdiğinizi görüntüleyip dilerseniz onayınızı kaldırabilirsiniz. Onayı kaldırdığınızda iletişim adresinize ticari elektronik ileti gönderimi durur.
• Şikâyetler artık tek bir veri tabanında toplanır, denetimi kolaylaşır, süreçler hızlanır. Sonuçlanan şikâyetlerinizle ilgili bilgilendirme mesajı alırsınız.

Kerem Bozokluoglu

Kariyerime Vatanbilgisyar'da Online satışların arttırılması ve organize edilmesi çalışmalarını yaparak başladım 8 yıllık Vatanbilgisayar deneyimimden sonra Mediamarkt Türkiye ekibinde Dijital Marketing ve Web Sitesi kampanya yönetimi ekibinin başına geçtim. 3 yıllık Mediamarkt serüvenin ardından Türkiye'nin en önemli teknoloji firmalarından biri olan Insider'da Stratejik Hesap Yöneticisi olarak yeni bir maceraya başladım. 2014 yılından bu zamana kadar Türkiye de bir çok firmanın başarı hikayesinde yol alma fırsatım oldu. Şu anda Türkiye Ülke Müdürü olarak 40 kişilik bir ekiple 300 den fazla firmaya kişiselleştirme, dönüşüm iyileştirme ve kullanıcı alışkanlıklarına göre performans yönetimi konusunda hizmet veriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu