Meta Verse

Artırılmış Gerçeklik Oculus Rec Room

Meta Evreni olarak adlandırılan sana artırılmış gerçeklik dünyasına giriş için öncelikle bir Sanal Gerçeklik Gözlüğüne ihtiyacınız bulunuyor. Ben üretilen bu gözlüklerden Oculus VR Quest 2 modelini alarak bu evrene giriş yaptım. Sanal ortamla ilgili bir çok video sonraki bölümlerde bu kanalda olmaya devam edecek. Sanal dünyanın en önemli konularından biri de buradaki ihtiyaçları keşfetmek gibi duruyor.

Rec Room Nedir

Rec Room kısaca tanımlamak gerekirse, Microsoft Windows, PlayStation 4 ve 5, Oculus Quest 1 ve 2, iOS 12.0 ve üstü, Android 7.1 ve üstü üzerinde oynanabilen Rec Room Inc. tarafından geliştirilen ve yayınlanan entegre bir oyun oluşturma sistemine sahip bir sanal gerçeklik ve çevrimiçi video oyun platformudur

Meta şirketine bağlı Oculus içinde bulunan REC ROOM da bu ihtiyaçlardan en önemlisi olan beraber oyun oynama ortamlarını size sağlayan bir mekan. Mekanın içinde kendinize özel bir odanız ve diğer sanal ortamda bulunan insanlarla da kaynaşabileceğiniz ortak alanlar mevcut. Gelelim burası için içerik nasıl üretilir konusuna. Bu mekanlar ortak alanların birleşmesinden oluşuyor olsalar da günün sonunda kişisel ihtiyaçların olduğu alanlardan da oluşuyor. Bu ne demek? Mesela burada olduğunuzdan farklı görünmek için temel ihtiyaçlarınız var. Evet bunların bir bölümü ÜCRETSİZ olarak size sunulsa bile kullanmaya başladıkça burada satınalma seçeneklerine de bakmaya başlıyorsunuz. Kendinize ait bir boya tabancası, bir pelerin, bir basket topu gibi şeylerin yanı sıra üzerinize giyeceğiniz kıyafetler ile kendinize özel odanın tasarımına kadar bir çok ihtiyaç bulunuyor.

Rec Room Nasıl Oynanır?

Rec Room oynayabilmek için öncelikli olarak bir sanal gerçeklik gözlüğüne ihtiyacınız var. Oculus ve Meta sistemine bağlı bir VR cihaz ile Horizon Rec Room’u cihazınıza uygulama olarak indirip giriş yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Rec Room Nasıl İndirilir

Rec Room indirebilmek için Meta şirketinin uygulaması olan ve Oculus üzerindeki işletim sisteminde bulunan uygulama mağazasında Rec Room yazarak indirebilirsiniz.

Sanal Dünya İş Fikrileri

Bu ortamlara herkesten önce girip kendinize özel iş fikirleri bulmanız gelecekteki bir çok meslek için şimdiden bir yatırım olabilir. Şu anda içeride Coin kullanarak alışveriş yapılabiliyor. Henüz bir satınalma gerçekleştirmemiş olsam da ücretli satın alımların da içeride satılabileceğini düşünüyorum. Rec Room da oyun oynamak ve sosyalleşmek çok keyifli. Özellikle Rec Center adı verilen yere giriş yapıp bazı kulüplere kayıt olabilir, yeni insanlarla tanışabilir ve grup aktivitelerine katılabilirsiniz.

Kerem Bozokluoglu

Kariyerime Vatanbilgisyar'da Online satışların arttırılması ve organize edilmesi çalışmalarını yaparak başladım 8 yıllık Vatanbilgisayar deneyimimden sonra Mediamarkt Türkiye ekibinde Dijital Marketing ve Web Sitesi kampanya yönetimi ekibinin başına geçtim. 3 yıllık Mediamarkt serüvenin ardından Türkiye'nin en önemli teknoloji firmalarından biri olan Insider'da Stratejik Hesap Yöneticisi olarak yeni bir maceraya başladım. 2014 yılından bu zamana kadar Türkiye de bir çok firmanın başarı hikayesinde yol alma fırsatım oldu. Şu anda Türkiye Ülke Müdürü olarak 40 kişilik bir ekiple 300 den fazla firmaya kişiselleştirme, dönüşüm iyileştirme ve kullanıcı alışkanlıklarına göre performans yönetimi konusunda hizmet veriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu