Meta Verse

Gerçek Zamanlı 3D Hologramlar iPhone’a Geliyor

Slovak yazılım şirketi Matsuko, yeni holografik iletişim uygulamasını piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. Bu uygulama, Apple iPhone ve uyumlu bir XR cihazları kullanarak gerçek dünya ortamınız üzerinde, gerçeğe yakın 3D hologramları yansıtmak için AR ve AI teknolojisinin bir kombinasyonu ile karşıdaki kişinin sizin ortamınıza ışınlanmasını sağlıyor.

3D Hologramlar İle Toplantı Ortamı

Mastuko firmasının uygulamanın tasarlamaktaki ana fikrin, 3D hologramları gerçek zamanlı olarak kolayca kaydetmenize ve paylaşmanıza izin vererek daha doğal bir uzaktan iletişim biçimi sunmak olduğunu söylüyor. Platformun çalışması için iPhone kamerasını yüzünüze doğrultmanız yeterli. Lidar sensörler ve kamera geriye kalan tüm işlemlerin yapılmasını sağlıyor. Bundan sonra Nreal veya Microsoft HoloLens 2 gibi uyumlu bir XR cihazına sahip olanlar, iPhone tarafından yakalanan hologramı 3B gerçek zamanlı olarak görüntüleyebiliyorlar.

Uzaktan iletişimde uzun bir yol kat etmemize rağmen, bugünün araçları hala çok uzak. Beynimiz, üçüncü boyut olmadan iletişim kurmaya hazır değil! Bu nedenle insanların fiziksel olarak orada oldukları hissine ihtiyacımız var. Uygulamamızın gerçek bir holografik varlığı nasıl sağladığını ve bunun insanların duygusal olarak bağlantı kurmasına nasıl yardımcı olabileceğini göstermekten heyecan duyuyorum.

Maria Vircikova | MATSUKO CEO

iOS kullananlar, Matsuko uygulamasını App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilir . Uygulama gelecekteki hedefi Meta Quest 2 desteği sağlamak ve aslında diğer Metaverse ‘leri de buraya odaklamak olacak.

Kerem Bozokluoglu

Kariyerime Vatanbilgisyar'da Online satışların arttırılması ve organize edilmesi çalışmalarını yaparak başladım 8 yıllık Vatanbilgisayar deneyimimden sonra Mediamarkt Türkiye ekibinde Dijital Marketing ve Web Sitesi kampanya yönetimi ekibinin başına geçtim. 3 yıllık Mediamarkt serüvenin ardından Türkiye'nin en önemli teknoloji firmalarından biri olan Insider'da Stratejik Hesap Yöneticisi olarak yeni bir maceraya başladım. 2014 yılından bu zamana kadar Türkiye de bir çok firmanın başarı hikayesinde yol alma fırsatım oldu. Şu anda Türkiye Ülke Müdürü olarak 40 kişilik bir ekiple 300 den fazla firmaya kişiselleştirme, dönüşüm iyileştirme ve kullanıcı alışkanlıklarına göre performans yönetimi konusunda hizmet veriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu