Google

Google Aralık 22 – Faydalı İçerikler Güncellemesi Yayınlandı

Google 5 Aralık 2022 de yayınladığı güncelleme ile Faydalı İçerikler Güncellemesini kullanıma sundu. bildiğiniz üzere daha önceki güncellemelerde olduğu gibi bu güncellemenin de tamamlanması yaklaşık 2 haftalık bir süre alıyor.

Ağustos ayında birinci bölümü (Helpful Content Update) yayına alınan Faydalı İçerikler Güncellemesi sonrası birçok sitenin trafiğinde değişiklik olmuş ve olumlu ya da olumsuz olarak trafikler etkilenmişti. Bu yeni güncelleme ise Ağustos güncellemesi sonrası yapılan iyileştirmeleri içeriyor.

Google, tüm makalelerinde içeriklerin SEO uyumlu olmasının önemli olduğunu ancak içeriklerin arama motorları için değil insanlar için yapılması gerektiğini söylüyor. Faydalı İçerikler Güncellemesini sayesinde artık arama motorları için üretilen içerikler tespit edilerek, insanlar için üretilen içerikler daha öncelikli olarak gösterilmeye ve sırlama da öncelik tanınmaya başlanacak.

Eğer Ağustos ayındaki güncelleme sonunda Faydalı İçerikler Güncellemesi web sitenize gelip sıralamanızı ve trafiğinizi etkilediyse, bundan sonraki süreçte bu sistem için çalışmalar yapıp düzenlemeleri tamamladıysanız çok şanslısınız. Çünkü bilindiği üzere her güncelleme sonunda bir önceki güncelleme özelliğini kaybeder ve yeniden değerlendirilirsiniz. Bu nedenle arada yaptığınız değişiklikler size pozitif olarak yansıyacaktır.

Kerem Bozokluoglu

Kariyerime Vatanbilgisyar'da Online satışların arttırılması ve organize edilmesi çalışmalarını yaparak başladım 8 yıllık Vatanbilgisayar deneyimimden sonra Mediamarkt Türkiye ekibinde Dijital Marketing ve Web Sitesi kampanya yönetimi ekibinin başına geçtim. 3 yıllık Mediamarkt serüvenin ardından Türkiye'nin en önemli teknoloji firmalarından biri olan Insider'da Stratejik Hesap Yöneticisi olarak yeni bir maceraya başladım. 2014 yılından bu zamana kadar Türkiye de bir çok firmanın başarı hikayesinde yol alma fırsatım oldu. Şu anda Türkiye Ülke Müdürü olarak 40 kişilik bir ekiple 300 den fazla firmaya kişiselleştirme, dönüşüm iyileştirme ve kullanıcı alışkanlıklarına göre performans yönetimi konusunda hizmet veriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu